Dzięki nowoczesnym technologiom możemy zdobyć to, co chcemy, za pomocą zaledwie jednego kliknięcia. Jest to możliwe nawet w przypadku takiego produktu jak materac. Dowiedz się, co w tym przypadku okaże się lepszym rozwiązaniem – zakupy internetowe czy też stacjonarne!

Zakup materaca przez Internet

Jeśli czeka nas zakup materaca, warto zastanowić się nad różnymi opcjami. Sklepy internetowe są bardzo wygodną opcją, ponieważ możemy przeglądać ich ofertę bez konieczności wychodzenia z domu. Możemy na spokojnie zaznajomić się z właściwościami poszczególnych modeli, porównać ich ceny i działanie. Nie musimy stosować się do godzin otwarcia salonu. W internecie dostępność produktów jest najczęściej znacznie większa. Istnieją duże szanse, że te modele, których nie mogliśmy zdobyć stacjonarnie, będą czekać na nas na stronie. Zakupy przez internet wiążą się również z różnymi promocjami, dzięki którym możemy zdobyć wymarzony produkt znacznie taniej. W razie wątpliwości możemy zawsze skorzystać z darmowych konsultantów, którzy chętnie nam doradzą.

Zakup materaca stacjonarnie

Zakup materaca SleepMed - przez Internet czy stacjonarnie?Zakupy stacjonarne mogą wydawać się znacznie bardziej czasochłonne, ale mają jeden, główny atut, który sprawia, że wciąż są często wybierane przez klientów. Umożliwiają bowiem przetestowanie materaca przed jego zakupem. Wiele salonów materacy udostępnia tę możliwość. Dzięki niej możemy upewnić się, czy dany model jest dla nas, co pozwoli uniknąć nam różnych nieprzyjemnych dolegliwości związanych ze snem na źle dobranym podłożu. Aby odpowiednio przetestować materac, powinniśmy być ubrani w wygodne, swobodne ciuchy. W ten sposób znacznie łatwiej będzie nam się odprężyć i ocenić poziom komfortu, jaki zapewnia dany model. Ważne, aby poświęcić na to wystarczającą ilość czasu. Potrzebujemy co najmniej 10 minut, aby zaznajomić się z właściwościami danego modelu. Pamiętajmy o tym, aby przetestować różne modele – dzięki temu odkryjemy, jaki na przykład typ wypełnienia bardziej nam odpowiada. Skorzystajmy również z pomocy pracownika i zapytajmy o działanie poszczególnych materacy. Wybierając zakupy stacjonarnie, mamy znacznie większe szanse na znalezienie takiego modelu, który będzie idealnie do nas dopasowany.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie materaca?

Jeśli chcemy, aby nasz materac spełniał nasze potrzeby w pełni, musimy zapoznać się z kilkoma czynnikami. Po pierwsze, za prawidłowe podparcie kręgosłupa odpowiada między innymi stopień twardości materaca. Dobiera się go pod kątem wagi lub ewentualnych problemów zdrowotnych. Model o najwyższym stopniu twardości będzie odpowiedni dla tych, którzy ważą ponad 100 kilogramów. Ci, których waga nie przekracza 60 kilogramów, docenią swobodę zapewnioną przez materace miękkie. Dla tych, których waga waha się między podobnymi wartościami, sprawdzą się modele o średnim stopniu twardości. W przypadku materacy SleepMed nie musimy obawiać się źle dobranej twardości podłoża. Zastosowane w produktach komponenty pozwalają na regulację twardości według indywidualnych preferencji. Wynika to z zastosowania ruchomej pianki termoelastycznej VitaRest® i odpinanego topu. Wystarczy każdy z tych elementów przenieść na drugą stronę materaca, aby uzyskać nowe podłoże. Dzięki temu modele SleepMed oferują aż 4 różne twardości w jednym produkcie.

Przydatne właściwości

To, jakimi właściwościami wyróżnia się dany model, posiada bardzo duże znaczenie. W przypadku zakupów internetowych upewnijmy się, że produkt ma zaznaczone interesujące nas cechy. Podczas odwiedzin w salonie materacy możemy zapytać się o to pracownika sklepu, aby mieć stuprocentową pewność. Dla osób, które zmagają się z reakcjami alergicznymi, a do tego mają bardzo wrażliwą skórę, niezbędne będą właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Odpowiadają bowiem za to, że we wnętrzu materaca nie dochodzi do rozwoju bakterii, kurzu i innych drobnoustrojów. Dzięki temu możemy liczyć również na znakomitą cyrkulację powietrza, która zapobiega gromadzeniu się wilgoci i powstawaniu pleśni czy grzybów. W materacach SleepMed o optymalny poziom higieny pomaga dbać innowacyjna technologia Airforce. Jest to nowoczesna metoda, która polega na specjalnym nacinaniu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Powstają wtedy nacięcia w pionie, jak i poziomie. Pełnią one funkcję otwartych komór, przez które wypychane jest ciepłe i wilgotne powietrze, a w środku materaca możliwa jest bardzo dobra wentylacja. Jeśli wiemy, że zmagamy się z poważnymi schorzeniami kręgosłupa, wówczas powinniśmy zwrócić uwagę na właściwości ortopedyczne. To niezwykle istotna cecha, dzięki której nie dochodzi do pogłębienia się dysfunkcji kręgosłupa. Leżenie na materacu niweluje ból karku czy pleców, a do tego zapewnia prawidłowe podparcie dla całego ciała.

Jaki materac SleepMed wybrać?

Jeśli wiemy, która opcja jest dla nas lepsza – zakupy internetowe czy też stacjonarne – to czas na to, aby wybrać idealny materac dla siebie. Model SleepMed Supreme Plus to produkt termoelastyczny. Oznacza to, że do każdego użytkownika dopasowuje się indywidualnie. Niweluje ból, dyskomfort i wszelkie napięcie w mięśniach, a do tego zapewnia niezwykłą miękkość, która umożliwia skuteczny wypoczynek. Zastosowana w nim pianka Visco jest specjalnie wyprofilowana w 7 stref komfortu, dzięki czemu całe ciało ma zagwarantowane optymalne podparcie. Wykorzystano tu również wysokoelastyczną piankę VPPHR, która zwiększa trwałość materaca i sprawia, że podłoże snu staje się bardziej solidne.

Zakup materaca to bardzo ważna decyzja, która wymaga zastanowienia się nad wieloma różnymi czynnikami. Dla tych, którym zależy na czasie i szybkości, najlepszym wyborem będzie zakup nowego modelu przez internet. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby na własne oczy zobaczyć dany model i go przetestować, postawmy na zakupy stacjonarne.

wyrób medyczny

Materac SleepMed Supreme Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.