Sen jest kluczowy dla zdrowia i regeneracji organizmu. Ma szczególne znaczenie dla osób przechodzących rehabilitację lub mających problemy z bólem i napięciem mięśni. SleepMed, znany producent produktów do snu, oferuje rozwiązania zaprojektowane z myślą o profilaktyce wad rozwojowych układu mięśniowo-kostnego. W jaki sposób dobrze dopasowane podłoże do spania wspiera proces rekonwalescencji i przyspiesza powrót do zdrowia? Odkryj, jakie korzyści dla zdrowia niesie ze sobą zastosowanie specjalistycznych materacy i poduszek w procesie rehabilitacji oraz jak wpływają one na ogólne samopoczucie i zdolność powrotu do pełnej sprawności.

Materac w procesie rehabilitacji – najważniejsze funkcje

Dopasowanie podłoża do spania jest kluczowe podczas rehabilitacji. Dotyczy to wielu schorzeń, nie tylko tych w obrębie kręgosłupa. Jakie funkcje pełni materac w procesie rekonwalescencji?

  • Pomaga w utrzymaniu prawidłowej pozycji ciała – ma to kluczowe znaczenie, ponieważ niewłaściwe ułożenie może prowadzić do bólu pleców, szyi lub innych obszarów. Dobrze dopasowany materac stabilizuje kręgosłup w naturalnej pozycji, zmniejszając ryzyko dodatkowego nacisku na mięśnie i stawy.
  • Ogranicza nacisk na wrażliwe miejsca i stawy – materace z pianką termoelastyczną czy stosowanymi przez SleepMed sprężynami kieszeniowymi Multi reagują na ciepło i nacisk, dzięki czemu mogą dopasować się do kształtu ciała. To zmniejsza nacisk na miejsca szczególnie wrażliwe, takie jak biodra, ramiona czy niektóre stawy. W rezultacie podłoże odciąża te obszary, pomagając w zmniejszeniu bólu i zapobiega powstawaniu odleżyn, co jest kluczowe dla osób unieruchomionych lub o ograniczonej mobilności.
  • SleepMed i rehabilitacja. Korzyści dla zdrowiaPoprawia krążenie – dobry materac zapewnia równomierne podparcie, co pozwala na swobodne krążenie krwi podczas snu. To szczególnie ważne dla osób przechodzących rekonwalescencję, ponieważ odpowiednie krążenie wspomaga gojenie się ran, regenerację tkanek oraz zapobiega obrzękom.
  • Wspiera regenerację – komfort i relaks podczas przebywania w łóżku są niezbędne dla zapadnięcia w nieprzerwany sen na całą noc. Tylko wówczas ciało może efektywnie wracać do formy.

Technologie SleepMed wspierające rekonwalescencję

SleepMed w swoich materacach wykorzystuje wiele różnych, nowoczesnych pianek. Wśród nich warto wskazać w szczególności termoelastyczne wypełnienie Vita Rest. Wykorzystuje zaawansowaną technologię, spełniając światowe standardy jakości. Dzięki wyjątkowej zdolności reagowania na temperaturę i ciężar ciała, pianka „zapamiętuje” kształt użytkownika, idealnie dopasowując się do naturalnych krzywizn ciała. Dzięki temu zapewnia solidne podparcie i odciążenie kończyn oraz tułowia, umożliwiając głęboki relaks.

Unikatowy profil pianki tworzy 7 stref o różnej twardości. To rozwiązanie pomaga nie tylko zmniejszyć bóle w odcinku lędźwiowym i szyjnym, ale także zapobiegać przyszłym zwyrodnieniom. Pianka VitaRest® charakteryzuje się doskonałą cyrkulacją powietrza, co zapewnia komfortową temperaturę i zapobiega nadmiernemu poceniu się podczas snu.

Pianka Celsius-Waterlily® to inny rodzaj pianki termoelastycznej, która została zaprojektowana z myślą o komforcie i ochronie środowiska. Jest to materiał w pełni ekologiczny, spełniający europejskie i światowe normy. Surowce używane do jej produkcji mogą być poddane recyklingowi, co jest przejawem funkcjonowania firmy SleepMed zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Dzięki swojej wyjątkowej strukturze i wysokiej gęstości pianka Celsius-Waterlily® zachowuje twardość i właściwości przez długi czas. Nie rozciąga się, nie traci kształtu i pozostaje higieniczna, bezwonnie utrzymując swoją trwałość nawet po kilku latach użytkowania.

Potwierdzeniem wysokiej jakości tych pianek są prestiżowe certyfikaty. Pianka VitaRest® zdobyła złoty medal „Wyrób roku 2010” oraz „Nagrodę za innowacyjność 2010”. Pianka Celsius-Waterlily® otrzymała certyfikację Nordic Swan Ecolabel, jedno z najbardziej uznanych oznaczeń ekologicznych na świecie, co świadczy o jej zgodności z najwyższymi standardami ekologicznymi. Dodatkowo obie pianki mają certyfikat Oeko-Tex klasy I, co oznacza, że są bezpieczne dla niemowląt i alergików. Wszystko to przemawia za tym, że warto z nich korzystać podczas rehabilitacji.

Jaki materac SleepMed wybrać?

Materac jest ważny w życiu każdego człowieka. Jednak kluczową rolę gra w szczególności w okresie rehabilitacji (w szczególności po schorzeniach w obrębie aparatu ruchu). Jakie materace z oferty marki SleepMed warto rozważyć, aby spać zdrowo i wygodnie?

  • SleepMed Premium – posiada wiele unikalnych cech, które zwiększają komfort użytkowania. Dzięki możliwości przekładania pianki VitaRest® materac oferuje 4 poziomy twardości, pozwalając użytkownikowi dostosować podłoże do własnych preferencji. Technologia Airforce zapewnia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca, co zwiększa higienę i komfort snu. Specjalny design i struktura pokrowca Merced dają uczucie delikatnego masażu, zwiększając komfort snu. Poza tym materac wspiera kręgosłup i może być pomocny w łagodzeniu bólu pleców oraz karku, a także zapewniać swobodny przepływ krwi.
  • SleepMed Hybrid Supreme – sprężyny typu Multi zapewniają optymalne podparcie, uginając się jedynie w miejscach nacisku, co przekłada się na wysoki komfort snu. Pianka Visco ma właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne, a także jest ekologiczna. Odpinany top pozwala na regulację twardości, oferując 6 różnych ustawień, co daje użytkownikom dużą elastyczność.
  • SleepMed Natura Hybrid Plus – pianka HR Bio jest wykonana z naturalnych składników, takich jak olej sojowy. Pianka Naturalis® zawiera z kolei olejek rycynowy, który jest przyjazny dla skóry i wykazuje właściwości antybakteryjne oraz przeciwbólowe. Obie pianki są bardzo trwałe, sprężyste i doskonale wentylowane. W połączeniu ze sprężynami Multi gwarantują bezpieczny i zdrowy sen.

Odpowiednio dobrany materac może znacząco przyspieszyć proces rekonwalescencji, pomagając w utrzymaniu prawidłowej pozycji ciała, redukując nacisk na stawy, poprawiając krążenie i wspierając regenerację organizmu. Marka SleepMed, znana z innowacyjnych produktów, oferuje szereg rozwiązań zaprojektowanych z myślą o ergonomii i komforcie. Wybierz podłoże do spania z jej asortymentu, a z pewnością szybko wrócisz do zdrowia.

wyrób medycznySleepMed Natura Hybrid Plus, SleepMed Premium i SleepMed Hybrid Supreme to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.