Pora roku wpływa nie tylko na nasze samopoczucie i aktywność, ale także na nasz sen. Wraz ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi nasze potrzeby związane ze snem i komfortem w łóżku mogą ulegać zmianom. Warto więc zastanowić się, jak odpowiednio dobrać poduszkę do indywidualnych potrzeb, aby zapewnić sobie komfortowy sen niezależnie od pory roku. Czy wypełnienie poduszki ma rzeczywiście istotne znaczenie? Przedstawiamy, dlaczego warto wybrać produkty SleepMed, aby spać dobrze bez względu na pogodę. Zapraszamy do lektury!

Sen podczas różnych pór roku – co warto wiedzieć?

Jak kształtuje się specyfika snu podczas różnych pór roku? O czym warto pamiętać urządzając swoją sypialnię?

  • Wiosna

Poduszka a pora roku. Czy wypełnienie ma znaczenie?Dłuższe dni i więcej naturalnego światła wpływają na rytm snu, sprawiając, że stajemy się bardziej aktywni w ciągu dnia. Jednak wówczas u niektórych osób mogą również wystąpić alergie, zakłócające sen. Dlatego warto wybrać poduszkę o antyalergicznych właściwościach, która pomoże w łagodzeniu objawów uczuleniowych – np. SleepMed Comfort Pillow. W tym aspekcie doskonale sprawdzają się akcesoria sypialniane od SleepMed. Zarówno materace, jak i poduszki, są produkowane z zastosowaniem antyalergicznych materiałów. Są też przewiewne, a doskonała wentylacja stwarza warunki, które nie sprzyjają rozwojowi bakterii, roztoczy i innych szkodliwych drobnoustrojów. Są to właściwości, którymi charakteryzuje się m.in. pianka VitaRest®.

  • Lato

Latem, kiedy temperatura wzrasta, sen może stać się mniej komfortowy, zwłaszcza jeśli mamy tendencję do pocenia się w nocy. Warto więc wybrać wówczas lekką i przewiewną poduszkę, która zapewni odpowiednią wentylację i chłód podczas snu. Materiały oddychające, takie jak bawełna czy bambus, mogą być idealnym wyborem na letnie noce. Z myślą o zapewnieniu swoim klientom głębokiego, nieprzerwanego snu nawet podczas upalnych temperatur, SleepMed proponuje produkty odprowadzające ciepło na zewnątrz i ograniczające rozwój wilgoci. Suche i chłodne środowisko snu to podstawa! Możesz też rozważyć kupno maty kokosowej, która maksymalizuje efektywność swobodnego przepływu powietrza.

  • Jesień

Jesień to czas, gdy dni stają się krótsze, a noce dłuższe. To również okres, w którym często występują zmiany temperatury, co może wpływać na nasz sen. Warto zadbać o ciepłą i przytulną poduszkę, która zapewni nam komfort i relaks podczas chłodniejszych nocy. Wiele osób ceni sobie wówczas dodatkową miękkość. Zapewnia ona poczucie bezpieczeństwa i poprawia samopoczucie. Mniejsza ilość światła słonecznego sprawia też, że często odczuwamy wówczas przemęczenie. W tym okresie warto szczególnie zatroszczyć się o wypoczynek i regenerację. Jeśli rozważasz nabycie nowego wyposażenia do sypialni, a jesień zbliża się wielkimi krokami, nie czekaj! Wybierz SleepMed i nie zwlekaj z zainwestowaniem w swoje zdrowie.

  • Zima

Gdy temperatura spada, sporym wyzwaniem może okazać się stworzenie w sypialni warunków zapewniających optymalną temperaturę. Warto pamiętać o tym, że nawet gdy na dworze jest mróz, w domu podczas snu nie powinno być cieplej niż 22 stopnie Celsjusza. Nawet wtedy potrzebujesz poduszki i materaca, które są w stanie zapewnić w Twoim łóżku sprawny, nieprzerwany obieg powietrza. Możesz zdecydować się na materac SleepMed stworzony z wykorzystaniem innowacyjnej technologii Airforce. Poduszka podobnie, jak w pozostałych porach roku, powinna być ergonomiczna, elastyczna i przewiewna.

Temperatura w sypialni – SleepMed o niej pamięta

SleepMed troszczy się o jakość snu swoich klientów. To z myślą o wypoczynku tworzy swoje produkty. Właśnie dlatego w asortymencie tej marki znajdziesz wiele produktów, które są produkowane z zastosowaniem innowacyjnej technologii AirForce lub innych rozwiązań maksymalizujących skuteczne działanie wentylacji.

SleepMed Premium Pillow to poduszka, której otwarto-komorowa konstrukcja sprawia, że bez względu na warunki zewnętrzne, wkład cały czas przepuszcza powietrze. Jest to model, który dobrze sprawdzi się podczas każdej pory roku. Wiele zyskasz dzięki połączeniu tej poduszki z materacem SleepMed Supreme, który posiada warstwę pianki VPPHR Soft. Posiada ona nacięcia stworzone z zastosowaniem wspomnianej technologii AirForce.

Poduszki SleepMed są uniwersalne i sprawdzą się podczas każdej pory roku. Jak to możliwe?

  • Ich wypełnienie jest przewiewne. Latem ta struktura odprowadza ciepło na zewnątrz, a zimą zapobiega wychłodzeniu, wilgoci lub przegrzaniu przy gorących kaloryferach.
  • Posiadają bawełniany pokrowiec z taśmą 3D. Podobnie jak wkład, również ten element sprawnie przepuszcza powietrze.
  • Wiosną gdy pyli wiele drzew, a alergicy zmagają się z uciążliwymi dolegliwościami, pokrowce poduszek SleepMed możesz bezpiecznie wyprać w 60 stopniach Celsjusza. Utrzymanie higieny z marką SleepMed jest łatwe bez względu na pogodę!

Zadbaj o komfortowy sen przez cały rok, dostosowując swoje warunki snu do zmieniających się pór roku. Wybierz odpowiednią poduszkę, która zapewni Ci nie tylko wsparcie dla głowy i szyi, ale także komfort i relaks każdego dnia. Pamiętaj, że sen jest niezwykle ważny dla Twojego zdrowia i samopoczucia, dlatego warto poświęcić trochę czasu na dobranie odpowiednich produktów, które sprawią, że każda noc będzie spokojna i regenerująca. Odkryj różnorodność poduszek dostępnych na rynku i wybierz tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Życzymy Ci zdrowego i relaksującego snu przez cały rok z marką SleepMed!

wyrób medycznySleepMed Supreme to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.