Jedwab to naturalny materiał, który jest uznawany za jedną z najbardziej luksusowych tkanin na świecie. Charakteryzuje się wyjątkową gładkością, miękkością i połyskiem. Są to cechy, które sprawiają, że wykorzystuje się go zarówno w produkcji ubrań, jak i artykułów sypialnianych.

Jedwab – co musisz o nim wiedzieć?

Jedwab jest materiałem znanym od pokoleń. Jest bowiem wytwarzany od ponad pięciu tysięcy lat. Niegdyś był tkaniną tak drogocenną, że proces jego wytwarzania był strzeżony tajemnicą. Choć dziś wiedza na jego temat jest zdecydowanie większa, to materiał ten wciąż nie jest najtańszy. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim ze względu na komponenty, z których jest wytwarzany, a mianowicie na kokony motyli jedwabników morwowych lub dębowych. Stanowią one podstawę do do uzyskania jedwabnych nici, które niełatwo oddzielić z wcześniej wspomnianych kokonów. Proces tworzenia pościeli jedwabnej jest czasochłonny i wieloetapowy, ale jak najbardziej wart wszelkich wysiłków – starania są zwieńczone wytworzeniem bardzo przyjemnej w dotyku, miękkiej i połyskliwej tkaniny.

Pościel jedwabna – czy warto w nią inwestować?

Pościel jedwabna - czym się charakteryzuje?Pościel jedwabna jest pościelą bardzo drogą. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób zastanawia się, czy warto wydawać na nią aż tak dużo pieniędzy. Odpowiedź brzmi jednak „tak”. Dlaczego? Ponieważ jest to wydatek, który przez bardzo długie lata jest w stanie zapewnić sen na najwyższym poziomie. Materiał, z którego jest wykonana jest niezwykle delikatny i posiada cenne właściwości termoregulacyjne. Oznacza to, że pomaga w utrzymaniu prawidłowej temperatury ciała podczas nocnego wypoczynku – zimą potrafi ogrzać, a latem przyjemnie chłodzi. Niezaprzeczalnym atutem jedwabiu jest również jego antyalergiczność, dzięki której łatwiej utrzymywać higienę w sypialni. Ta cecha sprawia bowiem, iż w łóżku nie gromadzą się roztocza, a skóra osoby śpiącej nie jest narażona na podrażnienia. Pościel jedwabna, podobnie jak pościel lniana marki Moana, jest polecana między innymi osobom, które mają problemy ze snem wynikające z trudności z oddychaniem na tle alergicznym.

Pielęgnacja pościeli jedwabnej

Pościel jedwabną należy kupować jedynie u sprawdzonych producentów – starannie wyselekcjonowane propozycje można znaleźć między innymi na stronie Sleeping House. Czysty jedwab jest bardzo trudny do uszkodzenia, ponieważ te niesamowite, wysokiej jakości włókna nie kruszą się. Materiał ten najlepiej pielęgnować stosując delikatne środki piorące. Należy zrezygnować z chemicznych detergentów i mocnego tarcia – w przypadku każdego modelu jedwabnego najlepiej jest stosować się do zaleceń producenta umieszczonych na metce wewnątrz wyrobu.

Pościel wykonana z jedwabiu to propozycja, która sprawdzi się w niemal każdej sypialni. Jest inwestycją na lata, która pozytywnie wpłynie na jakość snu użytkownika i sprawi, że osoba śpiąca pokocha komfort związany ze snem pod tą luksusową tkaniną.