Coraz więcej mówi się o zabiegach polegających na złuszczaniu martwego naskórka. Jest to jedna z ważniejszych czynności pielęgnacyjnych, gdyż w znaczący sposób wpływa na kondycję skóry – wyrównuje jej koloryt oraz umożliwia przenikanie substancji aktywnych w jej głąb. Jednak, co warto wiedzieć o peelingu oraz na czym polega ten zabieg?

Jak prawidłowo wykonać peeling?

Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji, warto wykonywać zabieg złuszczania 1-2 razy w tygodniu. Dzięki temu nasza skóra jest gładka, nie powstają zaskórniki, a po goleniu nie wrastają. Jednak, jak to zrobić? Prawidłowe wykonanie peelingu polega na:

  • oczyszczeniu skóry, np. za pomocą żelu, płynu lub mleczka do mycia,

  • nałożeniu peelingu na dłonie,

  • wsmarowanie peelingu w wilgotną skórę okrężnymi ruchami,

  • spłukanie ciało letnią wodą,

  • wmasowanie balsamu lub kremu do ciała.

Po wykonaniu peelingu nasza skóra jest wrażliwa, dlatego warto się również zaopatrzyć w miękkie ręczniki kąpielowe. Zapewniają one komfort oraz przyjemnie otulają ciało po kąpieli.

Peeling – rodzaje

Współczesny rynek oferuje nam różnego rodzaju kosmetyki – w tym peelingi. Jak się okazuje, w ofercie sklepów stacjonarnych oraz internetowych znajdziemy peelingi, które różnią się między sobą zastosowaniem ze składem. Zatem, o czym warto wiedzieć przed ich zakupem?

Peeling - kiedy i jak go wykonywać?Peeling do twarzy

Skóra twarzy jest niezwykle delikatna, dlatego warto tutaj zastosować peelingi drobnoziarniste. Zaliczają się one do peelingów mechanicznych, jednak z uwagi na znacznie mniejsze drobinki, zmniejszają ryzyko podrażnień skóry. Osoby z cerą wrażliwą, naczynkową czy trądzikową powinny postawić na peeling enzymatyczny. Pozwala on na usunięcie martwego naskórka bez potrzeby tarcia powierzchni ziarnistymi cząsteczkami.

Peeling do ciała

Skóra rąk, nóg czy brzucha jest mniej wrażliwa, niż skóra twarzy, przez co możemy tutaj śmiało stosować peeling gruboziarnisty. Świetnie sprawdzi się tutaj peeling cukrowy, solny czy kawowy. W zależności od zastosowanej substancji złuszczającej możemy spodziewać się dodatkowych efektów, np. walka z cellulitem.

Peeling do włosów

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że warto również wykonywać peeling skóry głowy. Jest to zabieg, który ma na celu pozbycie się martwego naskórka, zwiększając możliwość wnikania składników odżywczych z produktów do włosów. Dodatkowo wspomaga normalizację wydzielania sebum, a także zapobiega szybkiemu przetłuszczaniu się włosów i skóry. Peelingi do włosów nadają im dodatkowego połysku, zwiększają ich objętość oraz odporność włosów na wypadanie.

Jak przedłużyć efekty peelingu?

Niezaprzeczalnie – peeling korzystnie wpływa na skórę. Stanowi on jednak jeden z elementów, które mają wpływ na stan naszej skóry. Poprzez usunięcie martwego naskórka możemy cieszyć się gładką skórą oraz jej lepszym odżywianiem. Utrzymanie zdrowej skóry zależy również od:

  • aktywności fizycznej,

  • nawodnienia,

  • dirty.

Nie można zapomnieć także, jak dużą rolę pełni tutaj sen. Dobry materac do spania jest w stanie zagwarantować nam spokojny i zdrowy wypoczynek. Jest to możliwe poprzez innowacyjne właściwości oraz unikalną budowę, zapewniające najlepsze wsparcie sylwetki. Pozwala to na prawidłową regenerację ciała – w tym skóry.

Regularne wykonywanie peelingu to gwarancja zdrowej i pięknej skóry. Musimy jednak pamiętać, aby wybierać odpowiednie produkty oraz zadbać o inne czynniki, takie jak sen, aktywność fizyczna czy dieta.