W dzisiejszych czasach człowiek jest ciągle zabiegany – natłok obowiązków oraz pracy potrafi wykończyć każdego. Nic zatem dziwnego, że efektywny i regeneracyjny sen jest na wagę złota. Zwłaszcza, jeśli dodatkowo cierpi się na choroby lub schorzenia kręgosłupa. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będzie materac ze statusem wyrobu medycznego. Dlaczego? 

Czym jest materac ze statusem wyrobu medycznego?

Wysokiej jakości materace do spania zyskują coraz większą popularność z uwagi na efektywny sen. Jedną z ciekawszych grup są materace ze statusem wyrobu medycznego, stanowiące innowacyjne podłoże, gwarantujące wysoką jakość snu. Wszystko to jest możliwe dzięki właściwościom prozdrowotnym. Dzięki nim podłoża w korzystny sposób wpływają na całe ciało i przynoszą ulgę osobom zmagającym się z chorobami lub schorzeniami kręgosłupa. Charakteryzują się przede wszystkim doskonałym podparciem całej sylwetki, w tym pleców, co w pozytywny sposób wpływa na redukcję schorzeń oraz wspomaga rehabilitację. Każdy materac ze statusem wyrobu medycznego przeszedł restrykcyjne testy oraz badania medyczne, który potwierdziły jego właściwości. Jednak jakie są jeszcze zalety tego typu modeli?

Dlaczego warto?

Materace ze statusem wyrobu medycznego - zapewnij sobie zdrowy sen!W ofertach sklepów można znaleźć wyjątkowe materace ze statusem wyrobu medycznego, które są polecane praktycznie dla każdego – dla par, singli, alergików i osób cierpiących na dolegliwości ze strony kręgosłupa. Ich właściwości przedstawić można na dwóch modelach – Hilding Fandango oraz Hilding Rumba. Do wspólnych cech tych materacy należy:

  • certyfikat AEH, który zapewnia, że materac spełnia najwyższe standardy w zakresie 4 najważniejszych z punktu widzenia zdrowego i komfortowego snu czynników: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości,
  • siedem stref twardości umożliwiających jeszcze lepsze dopasowanie się wkładu do ciała użytkownika,
  • antyalergiczne właściwości wynikające z zastosowanego materiału.

Jednak nie ma dwóch takich samych materacy, dlatego oba te modele posiadają także różnice. Wynikają one głównie z rodzaju zastosowanego wkładu, ponieważ w Hilding Fandango znajduje się sprężyna kieszeniowa, pianka FlexiFoam, warstwa kokosu oraz filcu. Ponadto podłoże to cechuje dwiema twardościami – jedna strona materaca Hilding Fandango klasyfikowana jako H3, a druga jako H4. Z kolei Hilding Rumba to materac, którego wkład opiera się całkowicie na innowacyjnych piankach – wysokoelastycznej HR, Velvet Touch oraz termoelastycznej Visco. Gwarantują one miękkość oraz wrażenie otulenia, a jednocześnie wkład dostosowany jest do stelaży z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka.

Sen na materacu ze statusem wyrobu medycznego jest nie tylko komfortowy oraz efektowny, ale przede wszystkim zdrowy. Innowacyjna struktura oraz zastosowanie wyjątkowego wkładu pozwala dopasować się idealnie do kręgosłupa użytkownika, zapewniając mu wyjątkowe podparcie i anatomiczne ułożenie.