Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że o naszym nastroju i ogólnej kondycji w dużym stopniu decyduje jakość i długość wypoczynku. Na zdrowy sen wpływa wiele czynników, w tym odpowiednio skomponowane łóżko, które jest wyposażone w stelaż, kołdry, poduszki oraz materace. 

Ile spać, żeby się wyspać? 

Sen stanowi jedną z podstawowych potrzeb fizjologicznych, która w znaczący sposób przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Jak się okazuje, optymalna długość snu zależy przede wszystkim od wieku i dla:

  • noworodków wynosi 14-17 godzin na dobę,
  • małych dzieci wynosi 11-14 godzin na dobę,
  • nastolatków wynosi 8-10 godzin na dobę,
  • dorosłych wynosi 7-9 godzin na dobę,
  • osób starszych wynosi 7-8 godzin na dobę.

Z uwagi na to już dziś zadbajmy o zdrowy sen dla siebie i bliskich i postawmy na materace Hilding z oferty Dr Materac! Jednak, czym tak naprawdę jest zdrowy sen?

Czym jest zdrowy sen? 

Materace Hilding, czyli zdrowy sen i spokojna noc Na sen średnio przeznaczamy aż ⅓ swojego życia, dlatego warto wyposażyć swoje łóżko w komfortowe materace Hilding z oferty Dr Materac. Są one w stanie zagwarantować nam zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się wypoczęci i pełni energii. Jak się okazuje, oddziałuje on na cały organizm, usprawniają jego pracę pod względem fizycznym oraz psychicznym. W trakcie snu dochodzi do tzw. oczyszczania mózgu oraz jego dogłębnej regeneracji, co pozytywnie wpływa na zdolności poznawcze, w tym pamięć i koncentrację. Z uwagi na to, warto pamiętać, aby w prawidłowy sposób zadbać o podłoże do spania i dopasować je do osobistych potrzeb oraz preferencji użytkownika. Jest to niezwykle ważne, gdyż tylko wtedy materace Hilding mogą spełniać swoją rolę.

Jak materace Hilding wpływają na zdrowy sen? 

Materace Hilding to produkty, które zostały stworzone specjalnie w celu zapewnienia nam spokojnego wypoczynku. Ich budowa oraz właściwości są korzystnie wpływają na jakość oraz długość snu, redukując ryzyko budzenia się w nocy. Co więcej, gwarantują one:

  • odpowiednie dopasowanie się do anatomicznej budowy sylwetki użytkownika,
  • prawidłowe wsparcie kręgosłupa użytkownika,
  • stabilizację ciała w czasie snu,
  • wysoki stopień wentylacji wypełnienia,
  • antyalergiczne warunki do wypoczywania.

Wybierając materace Hilding, postawmy na najwyższej jakości modele od autoryzowanych dystrybutorów, wśród których znajduje się Dr Materac.

Dobrze dopasowany materac jest podstawowym elementem, który umożliwia nam zdrowy sen. Z uwagi na to, warto wyposażyć swoje łóżko w podłoże do spania, które spełnia wszystkie wymagania użytkownika.