Uciążliwe objawy alergii często nie dają nam spokojnie przespać całej nocy, przez co rano wstajemy zmęczeni i niewyspani. Właśnie dlatego podczas zakupów warto jest zwracać uwagę na właściwości antyalergiczne wybranego modelu, co istotne jest nie tylko w przypadku osób szczególnie wrażliwych na kurz i roztocza. Jaki materac antyalergiczny będzie dla nas najlepszy?

Materac antyalergiczny, czyli jaki?

Czynnikiem najczęściej wywołującym alergię są roztocza kurzu, które niestety mogą osiadać na materacu stanowiącym świetne środowisko dla ich rozwoju. Nic więc dziwnego, że coraz więcej produktów posiada szereg właściwości, które mają zapobiegać temu zjawisku. Uwagę zwracać na nie powinny nie tylko osoby borykajace się z częstym występowaniem reakcji uczuleniowych, lecz praktycznie każdy z nas, mając na uwadze troskę o swoje zdrowie. Wśród najczęstszych symptomów alergii wymienia się kaszel, katar, łzawiące oczy czy swędzenie, co skutecznie uniemożliwia komfortowe i spokojne przespanie całej nocy. W związku z tym jedną z podstawowych cech każdego modelu musi być wentylacja na wysokim poziomie, ułatwiająca pozbycie się nadmiaru wilgoci z wnętrza produktu, a co za tym idzie uniemożliwiająca rozwój grzybów i pleśni. Dodatkowo pomoże uniknąć nam brzydkich zapachów, które często z czasem wydobywają się z materaca. Inną istotną kwestią są tkaniny. Wszystkie modele marki Hilding posiadają certyfikat Oeko-Tex®, dający gwarancję, że materiały użyte podczas produkcji są w pełni bezpieczne i wolne od szkodliwych substancji.

Materac dla alergika – idealny będzie piankowy

Materac dla alergika – wybierz dobrze!Przede wszystkim dla alergików zalecane są materace piankowe. Wszystko ze względu na strukturę ich wypełnienia pomagającą w odparowywaniu wilgoci i niepochłaniającą nieprzyjemnych zapachów z zewnątrz. Dodatkowo istotnym jest fakt, że nie posiadają one sprężyn, pomiędzy którymi osadza się kurz. Świetnie sprawdzą się zarówno te z pianką termoelastyczną, jak i wysokoelastyczną. Dopasowują się do kształtu naszego ciała zapewniając jednocześnie wysoce komfortowe podparcie. Warto też zwrócić uwagę na modele z warstwami lateksu, ponieważ materiał ten zapobiega rozwojowi roztoczy oraz bakterii, jednak może nie sprawdzić się w przypadku uczulonych na niego. Hilding Melody posiada wkład z elastycznego blatu lateksowego, dzięki czemu jest bardzo trwały. Dodatkowo na jego poziom wentylacji wpływają otwory w poszczególnych strefach twardości. Jeśli jednak poszukujemy materaca sprężynowego koniecznie musimy sprawdzać oznaczenia producentów, które poinformują nas czy dany produkt dostosowany jest dla alergików.

Pokrowiec antyalergiczny – dlaczego jest ważny?

Wybierając materac koniecznie należy zwrócić uwagę na pokrowiec materaca. Przede wszystkim musi być ściągany, co ułatwi jego regularne czyszczenie. Ważne, aby materiał, z którego jest wykonany wspomagał przepływ powietrza. Przy produkcji wielu powłok wykorzystywane zostają tkaniny, które hamują tworzenie się oraz rozwój pleśni czy blokują osadzanie się kurzu. Warto jest zwrócić uwagę na dodatkowe taśmy 3D zapewniające wentylację na szczególnie wysokim poziomie. Dodatkową zaletą może być obecność probiotyków, czyli przyjaznych ciału bakterii zwalczających szkodliwe dla zdrowia alergeny.

Coraz więcej osób musi zmagać się z alergiami, które skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Nowoczesne technologie zastosowane w procesie produkcji materacy pomogą nam spokojnie przespać noc, bez pojawiania się uciążliwych objawów.