Decydując się na zakup materaca musimy liczyć się z pewnymi trudnościami. Wiążą się one między innymi z wybraniem sklepu z odpowiednim asortymentem, ustalenia modelu materaca oraz jego twardości, co nie zawsze jest takie proste. W sklepach stacjonarnych możemy być często gonieni przez czas lub też zbliżające się godziny zamknięcia. Jak więc wybrać odpowiedni materac w pośpiechu? A może istnieje lepszy sposób?

Materac twardy – czyli jaki?

Wybór odpowiedniej twardości materaca wbrew pozorom nie jest taki prosty, ponieważ decydują o tym liczne czynniki. Należą do nich waga użytkownika, jego wzrost oraz indywidualne preferencje. Istnieje ogólnie przyjęta zasada, że im użytkownik jest cięższy, tym materac powinien być bardziej twardy. Jak zatem interpretować twardość materaca i odnieść ją do naszej wagi? Sposób jest następujący:

  • materac miękki – waga do 60 kg,
  • materac średnio twardy – waga od 60 do 80 kg,
  • materac twardy – waga od 80 do 100 kg,
  • materac bardzo twardy – waga powyżej 100 kg.

Zakup materaca w internecie a jego twardośćPrzykładem twardego materaca może być Hilding Melody, który dodatkowo jest materacem lateksowym, a miękkiego – Hilding Rumba. Ponadto materac powinien być minimum 20 cm dłuższy od naszego wzrostu. Dodatkowo należy pamiętać, że każdy materac posiada strefy twardości. Oznacza to, że produkt został podzielony na odpowiednie strefy w całej swojej długości, dzięki czemu w prawidłowy sposób zapewnia podparcie w najbardziej newralgicznych punktach ciała, takich jak głowa, szyja, biodra czy barki. Pamiętajmy jednak, że pod uwagę należy także brać fakt, na jakim podłożu lubimy spać – bardziej twardym czy też miękkim. Nie zawsze więc należy sugerować się powyższymi wytycznymi.

Gdzie zakupić materac?

Znalezienie odpowiedniego modelu jest trudne, jednak często problemy nastają podczas zakupu. Nie każdy sklep stacjonarny posiada wybrany przez nas model w swoim asortymencie, co może opóźnić w czasie zakup. Najprostszym rozwiązaniem okazują się zakupy w internecie. Na stronie wspomnianego wyżej producenta https://hilding.pl/sklepy-z-materacami znajdziemy sklepy oferujące wszystkie materace od Hilding. Do tych sklepów należą między innymi abcsnu.pl lub też online-materace.pl. Strony te umożliwiają przejrzenie pełnej specyfikacji produktu oraz porównania go z innymi, zawężając grono potencjalnych produktów do idealnego minimum. Wszystkie materace zostały dodane w przejrzysty sposób, dzięki któremu poruszanie się po stronie jest jeszcze łatwiejsze. Ponadto do naszej dyspozycji cały czas jest doradca dostępny na czacie internetowym, nie musimy się martwić o transport, ponieważ materac zostanie dostarczony pod wskazany przez nas adres oraz zaoszczędzimy czas, jaki spędzilibyśmy w sklepie stacjonarnym.

Zakup odpowiednio twardego materaca to nie lada wyzwanie, jednak profesjonalny opis oraz możliwość porównania, jakie oferują sklepy internetowe z materacami z pewnością ułatwią nam podjęcie decyzji.