Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy senior może sobie pozwolić na zakup drogiego podłoża do spania o zróżnicowanym połączeniu materiałów we wnętrzu. Nie jest to jednak powód, aby rezygnować z wymiany materaca – w ofercie producenta Hilding znajdują się wyroby, które nie nadwyrężą zbyt mocno budżetu, a również posiadają szereg pozytywnych właściwości.

Idealne dopasowanie do kształtu ciała i wspaniałe podparcie dla kręgosłupa

Wydawać by się mogło, że to niemożliwe, aby materac do spania był zarówno niesamowicie wygodny, jak i bardzo funkcjonalny. Dla Hilding Anders niemożliwe staje się możliwe, a w dodatku jest dostępne dla każdego w przystępnej cenie. Hilding Zorba to model zbudowany na bazie siedmiostrefowej sprężyny kieszeniowej, która gwarantuje niespotykaną elastyczność punktową oraz podparcie dopasowane proporcjonalnie do nacisków nakładanych przez konkretną część ciała. Wykorzystane materiały są sprężyste i elastyczne, a śpiący senior może czuć się jak na miękkiej chmurce. Na uwagę zasługuje fakt, iż w tak niskiej cenie można dostać aż dwie różne twardości, które dostarczają użytkownikowi komfortu na innym poziomie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można przetestować obie strony i zdecydować się na tę z nich, która wydaje się być wygodniejsza.

Zdrowy sen za grosze

Materace dla seniora nie muszą kosztować fortuny!Szukasz jeszcze tańszej propozycji? To żaden problem! Hilding Step to model o wysokim stopniu twardości na każdą kieszeń, któremu można przypisać szereg istotnych zalet. Podobnie jak poprzednik, został zbudowany na bazie sprężyn kieszeniowych, które zostały indywidualnie umieszczone w materiałowych kieszonkach. Dzięki takiemu ułożeniu mogą pracować zupełnie samodzielnie, a cały materac zyskuje dzięki temu na elastyczności punktowej. Takie rozwiązanie sprawia, że towarzyszące od lat, liczne zmiany pozycji snu męża lub żony przestaną być tak uciążliwe – produkt Hilding Step nie przenosi bowiem drgań i sprawia, że wszelkie ruchy na drugiej stronie łóżka stają się niemal nieodczuwalne. Izolatorem pomiędzy sprężynami a ciałem użytkownika jest innowacyjna pianka poliuretanowa FlexiFoam, która wyróżnia się niespotykaną elastycznością i plastycznością. To właśnie ona odpowiada za przystosowywanie się do kształtu ciała oraz zwiększony komfort użytkowania.

Propozycja dla wymagających

Najbardziej wymagający seniorzy z całą pewnością powinni zapoznać się z modelem Hilding Fandango, który również został zbudowany na bazie sprężyn kieszeniowych. Na uwagę zasługuje jednak zastosowanie dwóch warstw, które nie są często spotykane we wkładach. Mowa tutaj o filcu, który jest bardzo trwałym i utwardzającym tworzywem spełniającym bardzo ważną rolę polegającą na amortyzowaniu sprężyn. Druga rzadko spotykana warstwa to mata kokosowa, która poza właściwościami utwardzającymi posiada jeszcze jedną istotną zaletę – doskonale przepuszcza powietrze i chroni materac przed rozwojem roztoczy i mikroorganizmów. Doskonałe właściwości tego modelu zostały docenione przez ekspertów z całego świata. Hilding Fandango uzyskał status wyrobu medycznego w klasie I, co jest niezbitym dowodem na to, że wszystkie powyższe cechy są dokładnie sprawdzone, a dodatkowo wyrób posiada właściwości przeciwodleżynowe. Certyfikat jakości AEH potwierdza spełnienie wszystkich rygorystycznych kryteriów dotyczących higieny, klimatu, trwałości i ergonomii, a przyznany znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych Oeko-Tex Standard 100 to gwarancja braku szkodliwych dla zdrowia substancji.

Odpowiednie materace dla seniora, jak widać, wcale nie muszą być bardzo drogie! Należy jednak pamiętać o tym, że w przypadku problemów ze zdrowiem warto skonsultować swój wybór z lekarzem lub fizjoterapeutą, który pomoże dobrać twardość i właściwości możliwie jak najlepsze dla przyszłego użytkownika.