Materace nawierzchniowe Hilding Alt to sprytny sposób na zwiększenie wygody odpoczynku na modelach o nierównej powierzchni lub nieodpowiednio dobranych. Cienka warstwa pianki to także możliwość dodania nowoczesnego termoelastycznego materiału do materaca, który fabrycznie nie został w nią wyposażony. Kto powinien rozważyć zakup tego modelu? Jak dobrać materac nawierzchniowy Hilding Alt do swoich wymagań?

Czym charakteryzuje się materac nawierzchniowy Hilding Alt?

Materac nawierzchniowy Hilding Alt to cienki model o wysokości zaledwie kilku centymetrów. W jego wnętrzu znaleźć można dwie warstwy pianki – termoelastyczną Visco oraz niewielki dodatek stabilizującej wysokoelastycznej Flexifoam. Materac nawierzchniowy 80×200 kładzie się na tradycyjny wyższy jednoosobowy model materaca sprężynowego lub piankowego. W ten sposób można łatwo i efektywnie wyrównać jego odkształconą powierzchnię, wyregulować źle dobraną twardość i zwiększyć wygodę snu. Materac nawierzchniowy Hilding Alt to także higieniczna nakładka na wysokiej jakości twardy materac 80×200, która wydłuży jego żywotność. Cienka warstwa pianki ochrania go przed codziennymi zabrudzeniami i powstawaniem odkształceń. Materace nawierzchniowe ze względu na swoją niewielką wagę i poręczność przydają się również w podróży – model Hilding Alt daje możliwość spania na wygodnej termoelastycznej piance Visco nawet w hotelu, w którego pokojach znajdują się twarde i niezbyt elastyczne materace.

Materace nawierzchniowe Hilding Alt to nie tylko przydatny i wygodny dodatek do sypialni. Ze względu na zastosowanie w tym modelu termoelastycznej pianki Visco, wykazuje on świetne właściwości dopasowania do kształtów ciała, równomiernego rozłożenia jego ciężaru i utrzymania kręgosłupa w fizjologicznej pozycji. Termoelastyczny materac nawierzchniowy 80×200 to możliwość wygodnego i zdrowego snu bez konieczności zmieniania całego wyposażenia sypialni. Te niewielkie modele jednoosobowe są zwykle znacznie tańsze niż tradycyjne materace piankowe lub sprężynowe, a jednocześnie potrafią skutecznie podnieść komfort snu.

W jakich rozmiarach nabyć można materace nawierzchniowe Hilding Alt?

Hilding Alt - materac nawierzchniowy Jaki rozmiar materaca nawierzchniowego Hilding Alt wybrać, żeby móc cieszyć się jego wygodą we własnej sypialni? Materace nawierzchniowe 80×200 to popularny wybór dla osób, które sypiają same, choć nie jest to oczywiście jedyny dostępny rozmiar. Tego rodzaju modele dobiera się pod kątem rozmiaru posiadanego już materaca, na którym zamierza się z nich korzystać. Z szerszych materacy jednoosobowych korzystają zwykle osoby lubiące posiadać sporo przestrzeni wyłącznie dla siebie lub takie, które ze względu na masywną budowę ciała potrzebują więcej miejsca, aby czuć się w pełni swobodnie.

Materac nawierzchniowy Hilding Alt dostępny jest również w rozmiarach, które zapewnią wygodny sen dwójce osób. Po położeniu na dotychczas używanym materacu warstwy termoelastycznej pianki Visco pary mogą cieszyć się spokojniejszym snem przez amortyzację swoich wzajemnych ruchów. Przy wyborze szerokiego modelu dwuosobowego warto pamiętać, że ze względu na swoje wymiary nie będzie on już tak poręczny podczas podróży. Materac nawierzchniowy 80×200 znacznie łatwiej zabrać ze sobą, niż obszerny model o szerokości 160 cm.

Jaki materac nawierzchniowy wybrać, gdy kupuje się go jako higieniczną nakładkę na podstawowy wysoki model, którego wymiary również nie zostały jeszcze ustalone? Oczywiste jest to, że oba materace powinny mieć te same rozmiary. Szerokość powinna zależeć od budowy ciała przyszłych właścicieli materacy, ich preferencji co do ilości miejsca do spania, oraz przestrzeni w sypialni, która czasem może stać się ograniczeniem podczas wyboru większego modelu. Długość materaca dobiera się do wzrostu osób, które będą z niego korzystać – najlepiej jest zachować 15 cm dodatkowej przestrzeni, a więc materace nawierzchniowe 80×200 to dobra propozycja dla kogoś o wzroście do 185 cm.

Dla kogo wybór materaca nawierzchniowego Hilding Alt będzie odpowiedni?

Materace nawierzchniowe Hilding Alt to modele, które sprawdzają się w dla osób w różnym wieku, o różnej masie ciała, oraz różnym stanie zdrowia. Termoelastyczna pianka Visco, która znajduje się w ich wypełnieniu, doceniana jest za swoje dopasowanie do ciała, prawidłowe podparcie kręgosłupa i rozluźnienie mięśni. Model ten to dobry wybór dla osób, które:

  • posiadają twardy materac, lecz pomimo jego zalet, chciałyby czasem poczuć, jak ich ciało otula miękka pianka;
  • mają ograniczony budżet na wymianę materaca, a dotychczas używany model ma nierówną powierzchnię;
  • korzystają ze zbyt twardego materaca, który powoduje, że po przebudzeniu często czują się obolałe i sztywne;
  • chcą zadbać o posiadany przez siebie model materaca przez położenie na nim dodatkowej wygodnej, higienicznej i ochronnej warstwy;
  • często wyjeżdżają i są wówczas zmuszone sypiać na niewygodnych, źle dobranych pod ich potrzeby materacach;
  • zmagają się z bólami pleców i zwyrodnieniami kręgosłupa;
  • doświadczają częstego drętwienia rąk i nóg, marzną podczas snu;
  • nie mogą znaleźć wygodnej dla siebie pozycji do snu, mają problemy z zasypianiem, nie wysypiają się.

Wybór właściwie dobranego pod kątem indywidualnych potrzeb materaca może mieć istotny wpływ na jakość snu. Zdrowy sen przekłada się na dobre samopoczucie, energię w ciągu dnia, odporność organizmu, regulację pracy serca, czy gospodarkę hormonalną. Nie zaleca się bagatelizować potrzeb związanych ze snem, ponieważ może to doprowadzić do pogorszenia się kondycji zdrowotnej.

Sprawdź ofertę na stronie sklepu SleepingHouse!