Wiele osób zasypia na kanapach, wersalkach, czy wysłużonych już materacach. Skutkuje to bólem pleców, niewyspaniem i brakiem energii. Sen na podobnych podłożach negatywnie wpływa na organizm, nie pozwalając mu na pełną regenerację. Może też mieć negatywny wpływ na postawę ciała, czy przyczyniać się do rozwoju chorób kręgosłupa. By dbać o swoje zdrowie, należy zwracać szczególną uwagę na podłoże, na którym przychodzi Ci zasypiać. 

Czym jest materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy to produkt, który ma za zadanie poprawić komfort snu. Nazywany jest przekładką, czy nakładką na materac, a także topem materaca. Używa się go, by wyrównać powierzchnię na przykład dwóch pojedynczych materacy, pomiędzy którymi pojawiła się szpara. Kupuje się go w przypadku zbyt twardego lub zbyt miękkiego podłoża, które staje się naprawdę dokuczliwe. Jeśli na Twoim materacu bazowym pojawiło się odkształcenie – materac nawierzchniowy będzie dobrym pomysłem, jeśli nie masz środków na zakup nowego podłoża. Produkt chroni także przed zużyciem materaca i zapewnia odpowiednie podparcie dla całego ciała. Sprawdzi się również w podróży, czy jako dodatkowe posłanie dla gości.

Stopień twardości i rozmiar materaca

Materac nawierzchniowy - czym jest i czy warto go kupić?Twardość materaca to bardzo subiektywna kwestia, którą trudno ocenić. Ma ona ogromne znaczenie, jeśli chodzi o jakość snu. Materac nawierzchniowy ma być dla Ciebie wygodny, ale też dbać jednocześnie o zdrowie Twojego kręgosłupa i całego ciała. Nie możesz ani za bardzo się w nim zapadać, ani mieć poczucia, jakbyś spał na twardej desce. Średnio miękkie lub średnio twarde produkty spodobają się osobom, które lubią elastyczne podłoże, które jednocześnie odpowiednio podpiera ciało i dba o rozluźnienie mięśni. Twardsze produkty spodobają się miłośnikom sztywnego podłoża, ale również osobom o wyższej masie ciała. To również opcja idealna dla par. Wybierając materac nawierzchniowy oczywiście nie możesz zapomnieć o jego rozmiarze – dorośli i nastolatkowie powinni wybierać produkty o długości większej o około 15 – 20 cm od wysokości użytkownika. Optymalna szerokość materaca dla jednej osoby to 9 cm. Rozmiar materaca należy dobrać do wielkości podłoża, na którym planujemy go położyć i liczby osób, które będą z niego korzystać.

Postaw na jakość

Decydując się na materac nawierzchniowy musisz zwrócić szczególną uwagę na jego jakość.  Warto sięgać do topowych producentów, którzy z wielką dbałością przyglądają się procesowi tworzenia materacy. Materac nawierzchniowy 80×200 Hilding Bass pozwoli Ci w momencie polepszyć jakość Twojego snu bez kupowania nowej kanapy, czy materaca bazowego. Skutecznie utwardza powierzchnię snu, oraz odczuwalnie ją wyrównuje. Zapewnia jednocześnie perfekcyjne podparcie kręgosłupa i niesamowitą elastyczność i sprężystość podłoża. Pianka, z której jest wykonany charakteryzuje się bardzo dobrą wentylacją powietrza i jest bezpieczna dla alergików. Hilding Alt jest miękki i bardzo elastyczny. Użyta do jego produkcji termoelastyczna pianka perfekcyjnie dopasowuje się do ciała pod wpływem jego temperatury i daje niezwykłe uczucie komfortu. Łatwo zadbasz również o jego higienę, ponieważ wybrany przez Ciebie pokrowiec na materac możesz spokojnie prać.

Materac nawierzchniowy może naprawdę odczuwalnie zmienić jakość Twojego snu. Wybierz go, o ile chcesz pożegnać się z bólem pleców, odpowiednio się wyspać i zadbać o zdrowie!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/

Sprawdź ofertę na stronie sklepu SleepingHouse!