Materace SleepMed o właściwościach prozdrowotnych to wyjątkowe modele, które wpłyną korzystnie na jakość naszego wypoczynku i zapewnią wysoki poziom wygody. Oprócz tego zredukują nieprzyjemne dolegliwości, takie jak ból czy dyskomfort i pomogą cieszyć się zdrowym snem. Jakim osobom są zalecane? Sprawdź!

Materace prozdrowotne, czyli jakie?

Dla kogo materace SleepMed o właściwościach prozdrowotnych?Odpowiednio dobrany materac to podstawa dobrego wypoczynku. Modele o właściwościach prozdrowotnych wyróżniają się tym, że odpowiadają nie tylko za zapewnienie wygodnego podłoża snu. Ich celem jest również wsparcie zdrowego snu oraz zminimalizowanie dolegliwości bólowych. Warto mieć na uwadze, że modele prozdrowotne nie są przeznaczone tylko dla tych, którzy mają problemy ze zdrowiem. Mogą korzystać z nich również ci, którym zależy na uniknięciu ewentualnych schorzeń w przyszłości i zapewnieniu sobie optymalnych warunków do snu. Materace prozdrowotne gwarantują skuteczną regenerację organizmu. Działają na wielu płaszczyznach, dbając o prawidłowe podparcie kręgosłupa, wspierając skuteczną cyrkulację powietrza, a także pozwalając na pełne rozluźnienie mięśni. Ze względu na te cenne właściwości są grupy osób, które szczególnie skorzystają z tych produktów.

Dla osób z dysfunkcjami kręgosłupa

Materace o właściwościach prozdrowotnych to strzał w dziesiątkę dla tych, którzy zmagają się z problemami z kręgosłupem. Trzeba mieć na uwadze fakt, że nieodpowiednie podłoże snu najbardziej dotyka właśnie nasz kręgosłup. Jeśli jednak inwestujemy w model prozdrowotny, możemy nie tylko zapobiec pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa, ale też zmniejszyć ryzyko powstania nowych schorzeń. Materace SleepMed wyróżniają się działaniem ortopedycznym, co oznacza, że zapewniają zdrowe i bezpieczne podparcie dla naszego kręgosłupa. Sprzyja temu wiele innowacyjnych technologii, między innymi pianka termoelastyczna. Dzięki niej wypełnienie reaguje na temperaturę wytwarzaną przez ciało i na jej podstawie indywidualnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn. Pianka wspiera prawidłowe ułożenie kręgosłupa i minimalizuje obciążenie na dyski. To działanie sprawia, że ból mięśni czy pleców zostaje zredukowany. Materace o właściwościach prozdrowotnych cechują się ponadto 7 strefami komfortu, które odpowiadają kluczowych partiom ciała i zapewniają im odpowiednie wsparcie. Możemy wyróżnić strefę głowy, barków, kręgów lędźwiowych, miednicy, ud, łydek oraz stóp.

Dla osób zmagających się z alergiami

Materace prozdrowotne zostaną szczególnie docenione przez alergików. Wynika to z tego, że charakteryzują się wieloma elementami, które sprzyjają skutecznej cyrkulacji powietrza i oddychalności modelu. Aspekty te sprawiają, że we wnętrzu materaca nie dochodzi do rozwoju alergenów, takich jak roztocza, kurz czy inne drobnoustroje. Technologia Airforce stosowana w materacach SleepMed zapewnia znakomity obieg powietrza wewnątrz wkładu ze względu na specjalne nacięcie pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Dzięki temu nie musimy obawiać się gromadzenia nadmiaru wilgoci czy powstawania pleśni lub grzybów. Te cechy materaca sprawiają, że osoby z alergiami mogą skutecznie wypocząć, ponieważ nie odczuwają dyskomfortu z powodu objaw alergii, takich jak swędzenie, łzawienie oczu, kaszel czy kichanie.

Dla osób w podeszłym wieku

Osoby starsze, ze względu na podeszły wiek, często zmagają się z różnymi dolegliwościami lub ogólnym pogorszeniem stanu zdrowia. Dlatego materac o właściwościach prozdrowotnych jak najbardziej się u nich sprawdzi. Taki produkt zredukuje ból, dyskomfort i napięcie mięśni. Zadba o prawidłowe ułożenie ciała, a do tego zapobiegnie pogłębianiu się schorzeń kręgosłupa czy innych problemów zdrowotnych. Co więcej, modele prozdrowotne zazwyczaj wyróżniają się większą wysokością. Model SleepMed Supreme Plus mierzy na przykład 29 centymetrów, co znacząco ułatwia położenie się na nim i wstawanie z niego. Seniorzy, którzy mają problemy ze swobodnym poruszaniem się, zdecydowanie docenią to udogodnienie. Zastosowanie innowacyjnych komponentów, takich jak sprężyny typu Multi, pianka termoelastyczna Visco czy wysokoelastyczna VPPHR, powoduje, że podłoże snu skutecznie dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała i zapewnia optymalne, bezpieczne podparcie kręgosłupa.

Dla osób leżących

Materace o właściwościach prozdrowotnych to niezbędny element dla osób, które spędzają bardzo dużo czasu w łóżku. One bowiem są szczególnie narażone na nieprzyjemne dolegliwości związane z nieodpowiednim podłożem snu. Modele prozdrowotne uchronią je przede wszystkim przed powstaniem odleżyn dzięki działaniu przeciwodleżynowemu. Wypełnienie materaca wspiera prawidłowy przepływ krwi, redukuje nadmierny nacisk i zapewnia skuteczne dotlenienie tkanek. Właśnie dzięki temu działaniu możliwe jest uniknięcie martwicy.

Dla osób przechodzących rehabilitację

Materace prozdrowotne będą również dużym wsparciem dla tych, którzy niedawno przeszli jakiś zabieg lub doświadczyli urazu i są w trakcie rehabilitacji. Modele o tych właściwościach umożliwiają bowiem pełną regenerację organizmu, dzięki której szybciej możemy dojść do siebie. O działaniu rehabilitacyjnym świadczy również 7 stref komfortu, które dopasowane są do kluczowych partii ciała. Różnorodne strefy podparcia gwarantują świetną elastyczność punktową, dzięki której materac ugina się jedynie w tym miejscu, w którym odczuwa nacisk. Poszczególne części ciała są odciążone, co oznacza, że możemy skutecznie rozluźnić mięśnie i pozbyć się z nich napięcia. 7 stref komfortu powoduje, że podłoże dopasowuje się do naturalnych krzywizn, wspierając jakościowy i zdrowy wypoczynek.

Materace SleepMed wyróżniają się nie tylko wysoką jakością i innowacyjnymi technologiami, ale też cennymi właściwościami prozdrowotnymi. Z tego względu są polecane wszystkim tym, którzy zmagają się z różnymi dolegliwościami, takimi jak na przykład dysfunkcje kręgosłupa. Sprawdzą się też u osób starszych czy alergików.

wyrób medyczny
Materac SleepMed Supreme Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.