Gry planszowe to doskonały sposób na spędzanie czasu z bliską osobą, rozwijanie umiejętności strategicznego myślenia oraz po prostu dobrą zabawę. Choć wiele z tych gier jest projektowanych z myślą o większych grupach graczy, istnieje wiele tytułów stworzonych specjalnie dla dwóch osób. Dlatego też, jeśli jesteście parą lub po prostu szukacie sposobu na spędzenie miłego wieczoru we dwoje, to jesteście we właściwym miejscu. W tym artykule poznasz najciekawsze tytuły gier planszowych, które są dedykowane dwóm osobom. Niezależnie od tego, czy jesteście nowicjuszami w świecie planszówek, czy doświadczonymi graczami, na pewno znajdziecie coś dla siebie. Jeśli jesteś ciekawy, jakie planszówki przygotowaliśmy w naszym zestawieniu, to koniecznie czytaj dalej!

7 cudów Świata: Pojedynek

Pierwsza wersja tej gry była dedykowana więcej niż dwóm osobom, ale projektanci pomyśleli również o wersji dla dwojga. Gra składa się ze specjalnych kart: mniejszych i większych. Mniejsze są surowcami, a większe cudami, które możemy, ale nie musimy zbudować. W pudełku znajdziecie również kartonowe pieniądze, planszę, na której rozgrywa się wojna między graczami oraz żetony oznaczające jakieś korzyści. Cała gra polega na tym, aby kupować odpowiednie surowce, budować cuda oraz wygrywać z drugą osobą w starciach zbrojnych. Istnieją trzy różne metody wygrania, a jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, to koniecznie kup tę planszówkę. Zapewniamy, że nie będziecie żałować!

Wiek: od 10 lat
Czas jednej gry: około 30 minut.

Splendor

Splendor to dynamiczna gra dla dwojga, która polega na zbieraniu żetonów i kart, które tworzą zasoby graczy. To one umożliwiają dalszy rozwój. Gracze wcielają się w role renesansowych kupców, którzy rywalizują między sobą. Oczywiście osoba, która zdobędzie większą liczbę punktów, wygrywa. W Splendorze za pomocą żetonów surowców można kupować karty i z ich pomocą wygrać całą rozgrywkę.

Wiek: od 10 lat
Czas jednej gry: około 30 minut

Jaipur

Poznaj najciekawsze gry planszowe dla dwojga!Jaipur to bardzo popularna gra planszowa dedykowana specjalnie dwóm osobom. Gracze wcielają się w role handlarzy i bardzo dynamicznie wymieniają się towarami na wspólnym targu. Cała rozgrywka polega na braniu kart surowców lub kart wielbłądów z targu i zamienianie ich na żetony o różnym nominale punktowym. Surowce są różne: od tkanin, po złoto i rubiny. Wygrywa osoba, która na koniec rozgrywki – kiedy trzy z sześciu rodzajów żetonów są puste – ma więcej punktów.

Wiek: od 10 lat
Czas jednej rozgrywki: około 30 minut

Catan Pojedynek

Grę w planszówkę Catan Pojedynek gracze rozpoczynają od wyboru scenariusza, skompletowania potrzebnych do gry talii kart oraz rozłożenia układu początkowego. Każdy gracz rozpoczyna rozgrywkę z dwiema osadami, drogą i sześcioma terenami. Kiedy to już macie za sobą – czas rozpocząć grę! Pierwszy krok to rzut kośćmi – kość produkcji pokazuje graczom, które tereny produkują surowce w ich turze, a kość wydarzeń pokazuje, co wydarzy się na wyspie. Może to być np. dzień targowy, bardzo urodzajne plony lub przybycie zbójników. Następnie gracz przechodzi do fazy akcji – wtedy właśnie może użyć swoich kart. W całej grze obowiązuje kilka rodzajów kart, a najczęściej wykorzystywane to Budynki i Akcje. Jeśli gracz chce wybudować budynek, to musi opłacić jego koszt, a następnie może umieścić budynek na swoim księstwie. Budynki oczywiście zapewniają różne korzyści, np. dodatkowe surowce czy ochrona przed napadem zbójników. Karty Akcji natomiast przedstawiają działania, które mogą podjąć osadnicy, np. Złotnik może po lepszej cenie wymieniać złoto.

Wiek: od 10 lat
Czas jednej rozgrywki: około 45 minut

Pięć Klanów

Pięć Klanów to popularna gra strategiczna, w której gracze wcielają się w obcokrajowców przybywających do legendarnego państwa-miasta – Naqali. Gra posiada modułową planszę i mnóstwo różnych kart, żetonów oraz pionków. Gracze, manipulując tytułowymi kanami, mają za zadanie zdobyć odpowiednie wpływy w mieście. W całej akcji biorą udział również prastare dżiny! Osoba, która zdobędzie najwięcej punktów, płytek oraz uzyska największą ilość sojuszników – wygrywa.

Scrabble

Gra Scrabble to jedna z najpopularniejszych gier słownych na świecie. Polega na układaniu słów na planszy z wcześniej wylosowanych liter. Ważne jest, aby układać je w ten sposób, aby otrzymać jak największą liczbę punktów. Gra jest idealna dla dwojga, dlatego znalazła się w naszym zestawieniu.

Po długich i wymagających wielkiego skupienia rozgrywkach należy Ci się dobrej jakości odpoczynek! Zapewnić Ci to może materac Hilding Dance. Jest to produkt hybrydowy, co oznacza, że w swoim wnętrzu ma zarówno sprężyny, jak i różne pianki. Całość sprawia, że jest to idealna powierzchnia do kilkugodzinnego odpoczynku. O tym modelu oraz o innych produktach marki Hilding dowiesz się więcej na tej stronie: https://hilding.pl/, na którą serdecznie zapraszamy!