Odpowiedni materac jest szczególnie istotny od pierwszych dni życia maleństwa. Korzystasz z modelu, który był fabrycznie dołączony do łóżeczka? Dowiedz się, dlaczego warto jest go wymienić na nowy produkt, który będzie dostosowany do potrzeb maluszka!

Dobry materac dla dziecka – dlaczego jest ważny?

Porządny materac dla naszego maluszka jest ważny z naprawde wielu powodów. Przecież pamiętajmy, że dziecko spędza większość doby właśnie leżąc w swoim łóżeczku, a jego delikatne, jeszcze nie w pełni ukształtowane ciało, jest szczególnie podatne na urazy i na powstawanie wszelkich zwyrodnień, które mogą dać się we znaki dopiero w późniejszym okresie życia. Materac dla malucha powinien być nieco twardszy (oczywiście nie za twardy), ponieważ pamiętajmy, że dziecko naprawdę szybko rośnie, a dodatkowo zbyt miękki  model grozi pojawieniem się problemów z oddychaniem w momencie, kiedy dziecko zacznie się zapadać. Jednocześnie wybierając model dla najmłodszych musimy pamiętać, że powinien być on wyprodukowany z naturalnych, bezpiecznych i antyalergicznych materiałów, o czym świadczyć mogą nam liczne certyfikaty, które posiadają między innymi materace Hilding.

Hilding Dobranocka – wysokiej jakości  rozwiązanie dla Twojego dziecka!

Hilding Dobranocka - od pierwszych dni życia dziecka OKJeśli szukasz produktu, który bez wątpienia sprawdzi się dla Twojego maluszka koniecznie zwróć uwagę na Hilding Dobranocka. Optymalne podparcie ciała dziecka gwarantuje tutaj wypełnienie z innowacyjnej pianki FlexiFoam. Wykazuje się ono elastycznością i sprężystością, dzięki czemu najmłodszym korzystającym z niego jest naprawdę wygodnie. Model jest w pełni bezpieczny i odpowiednio podpiera ciało dziecka. Co ważne, także minimalizuje ryzyko nocnych pobudek, które spowodowane są dyskomfortem. Ważną rolę odgrywają tutaj również pokrowce, które z łatwością można wyczyścić. Wybór jest pomiędzy pokrowcem Heroes, jaki przygotowano z pikowanej dzianiny ozdobione delikatnymi wzorami. Że jego wysoką jakość i fakt, że świetnie nadaje się dla dzieci odpowiada to, że nie posiada negatywnie oddziałujących na zdrowie wybielaczy optycznych. Prać można go w aż 60 stopniach. Drugą opcją jest pokrowiec Lotus, który analogicznie jak poprzedni jest wolny od powodujących niepożądane reakcje wybielaczy optycznych i cechuje się wysoką odpornością na wodę, a plam łatwo idzie się z niego pozbyć za pomocą ściereczki.

Pełne bezpieczeństwo!

O tym, że materace są w pełni bezpieczne dla najmłodszych świadczy między innymim pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka, dlatego bez obaw możemy stawiać na Hilding Dobranocka. Ważną kwestią jest też fakt, że wyrób jest antyalergiczny. Oznacza to, że materiały z jakich został wyprodukowany są całkowicie wolne od szkodliwych substancji chemicznych i  jednocześnie uniemożliwiają one rozwój osadzanie kurzu, grzybów i szkodliwych bakterii. Twardość została również dostosowana z myślą właśnie o naszych pociechach.

Pamiętajmy, że dobór odpowiedniego materaca dla dziecka jest tak samo istotny jak w przypadku osób dorosłych – dlatego postaw na najlepsze wyroby!

 

Materac polecany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl/