Wyjazd na weekend do innego kraju to świetny pomysł na spędzenie czasu. Każdy chętny do wyboru ma mnóstwo różnych miejsc, które zachwycą go swoim unikatowym klimatem, przyrodą, widokami, jedzeniem i kulturą. Tych opcji jest jednak tak wiele, czy czasami bardzo trudno wybrać jeden kraj. W tym artykule podpowiemy Ci, które z miast na świecie są doskonałe do odwiedzenia na 3 dni. Znajdziesz tutaj również propozycje konkretnych miejsc do zobaczenia w danym mieście oraz poznasz sposób na krótkie i tanie wakacje. Jeśli jesteś tego ciekawy, to koniecznie czytaj dalej!

Do jakiego miasta za granicą warto udać się na weekend?

Wybór jednego konkretnego miasta, do którego poleci się na weekend, jest dość trudne. Spowodowane jest to zbyt dużą różnorodnością państw, ponieważ każde z nich jest na swój sposób wyjątkowe. Jakie miasto więc wybrać?

  • Paryż, Francja – Paryż to doskonałe miasto, które można poznać w zaledwie trzy dni. Pierwszego dnia polecamy udać się do Luwru, czyli najsłynniejszego muzeum świata. Można tam zobaczyć między innymi słynną “Mona Lisę” autorstwa Leonarda da Vinci czy „Koronację Napoleona”, którą namalował Jacques-Louis David. Po Luwrze udaj się na spacer do ogrodów Tuleries, następnie skieruj się do ogrodów i dziedzińca Palais Royal. To właśnie tam znajdziesz bardzo słynną i jednocześnie kontrowersyjną instalację artystyczną, która charakteryzuje się pasiastymi kolumnami. Kolejnym punktem będzie Galerie Vivienne, czyli jeden z najładniejszych pasaży w Paryżu. Po drodze możesz również odwiedzić Operę Garnier i pójść do słynnych galerii handlowych: Lafayette oraz Printemps. Drugi dzień przeznacz na zobaczenie Łuku Triumfalnego, Wieży Eiffla oraz Panteonu. Dzień trzeci swojego zwiedzania Paryża zacznij od spaceru ulicami znajdującymi się przy metrze Saint-Germain de Pres. To właśnie tam mieszkają sławni aktorzy i może będziesz mieć szczęście spotkania jednego z nich? Trzeciego dnia możesz odwiedzić Ogrody Luksemburskie, gdzie zobaczysz mini Statuę Wolności. Możesz także pójść zobaczyć jeden najsłynniejszych uniwersytetów świata, czyli Sorbonę. Na tym zakończ swoje zwiedzanie Paryża i miej świadomość, że zobaczyłeś, to, co najważniejsze w zaledwie 3 dni!
  • Do jakiego miasta za granicą warto udać się na weekend?Rzym, Włochy – Rzym to kolejne europejskie miasto, które idealnie nadaje się do poznania w trzy dni. Pierwszy dzień polecamy poświęcić na pojechanie do Watykanu, czyli państwa znajdującego się w centrum Rzymu. Znajdują się tam Muzea Watykańskie, które skrywają mnóstwo różnych eksponatów, które zachwycą niejednego. Można tam zobaczyć słynny obraz „Jan Sobieski pod Wiedniem” autorstwa Jana Matejki oraz słynne na cały świat freski Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej. W Watykanie warto zobaczyć również Bazylikę Świętego Piotra, która jest jedną z największych na świecie. Po Watykanie warto zwiedzić wieczorem samo centrum Rzymu, które tętni życiem. Drugiego dnia czas na zabytki prawdziwego starożytnego Rzymu! Zacznij od Koloseum oraz Forum Romanum, które znajduje się dosłownie obok. Następnie możesz udać się do Panteonu, który zachwyci Cię swoją wielkością oraz do najsłynniejszej w całych Włoszech fontanny – Fontanny Di Trevi. Stamtąd możesz udać się na Schody Hiszpańskie i zakończyć ten dzień zwiedzania. Trzeci dzień polecamy poświęcić na duży odpoczynek, spacerując wąskimi włoskimi uliczkami, smakując lokalnych przysmaków i podziwiając to piękne miasto, które jest niepowtarzalne i idealne do odwiedzenia na 3 dni.
  • Ateny, Grecja – Ateny również są miastem, które można prawie w pełni poznać w zaledwie trzy dni! Pierwszy dzień poświęć na zwiedzenie starożytnych Aten i wybierz się do Akropolu, starożytnej Agory, Muzeum Akropolu oraz Teatru Dionizosa. Później możesz udać się na mały spacer w centrum, który zachwyci Cię tym miastem jeszcze bardziej. Drugiego dnia warto wybrać się do dzielnicy Plaka, która charakteryzuje się malowniczymi uliczkami. To właśnie tam zrobisz najładniejsze zdjęcia! Następnie udaj się do Muzeum Narodowego, gdzie przechowywane są największe kolekcje antyków greckich na świecie. Drugi dzień zakończ na wzgórzu Monte Licabeto, z którego rozpościera się przepiękny widok na całe Ateny. Trzeci dzień to doskonała opcja na pojechanie metrem do portu Pireus. Stamtąd możesz udać się łodzią na pobliskie wyspy, np. Hydrę. Popołudnie spędź koniecznie w otoczeniu pięknych plaż i wody, np. Glyfadę lub Vouliagmeni. Są to doskonałe miejsca na relaks i kąpiel w krystalicznie czystej wodzie.

Pamiętaj, że to tylko nasze propozycje i absolutnie nie musisz się nimi kierować. Możesz wybrać dowolny kierunek, który będzie bardziej spełniał Twoje oczekiwania i preferencje.

Poznaj sposób na krótkie i tanie wakacje

Jeśli planujesz krótkie i tanie wakacje, istnieje kilka strategii, które mogą pomóc Ci zrealizować ten cel. Poniżej poznasz kilka z nich!

  • Wybierz bliższe miejsce – unikaj dalekich podróży, ponieważ koszty transportu mogą być znacznie wyższe. Szukaj miejsc, do których dotrzesz tanio samolotem, autobusem czy pociągiem.
  • Poszukaj ofert last minute – czasami zarówno hotele, jak i linie lotnicze oferują last minute, czyli bardzo duże zniżki. Jeśli planujesz podróż w dniach, które są mniej popularne, to koniecznie obserwuj różne strony internetowe, na których znajdziesz oferty last minute.
  • Samodzielne gotowanie – jeśli masz taką możliwość, to wynajmij mieszkanie lub pokój z dostępem do kuchni, w której będziesz mógł gotować własne posiłki. Będzie to tańsza opcja niż codzienne jedzenie na mieście, ale oczywiście z tej drugiej opcji również całkowicie nie rezygnuj!
  • Podróżuj poza sezonem – wiadomo, że wyjechanie za granicę w sezonie, czyli np. w wakacje, może wiązać się z dużymi kosztami. Dlatego też wybierz koniecznie inny termin.

Po kilkudniowej wycieczce za granicę z całą pewnością przyda Ci się optymalny odpoczynek, a to zapewnić może materac sprężynowy 100×200 cm. Znajdziesz go na stronie ABCsnu, który jest jednocześnie producentem wielu doskonałej jakości produktów sypialnianych. Materac możesz także zakupić w sklepie stacjonarnym znajdującym się w mieście Konin. Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj także: Podział ze względu na zastosowanie.